Видалення папілом та бородавок

Видалення папілом та бородавок ви можете провести у нас у Косметологічному Центрі O.L.Beauty.

Папіломи, бородавки – це доброякісні утворення на шкірі. Клітини людського організму можуть бути заражені папіломавірусом, що сприяє поширенню цих непривабливих наростів поверхнею тіла. Порушення цілісності шкіри, ослаблення захисного бар’єру або загального імунітету – все це є сприятливими умовами для активного розвитку інфікування папіломавірусом і внаслідок чого поширення папілом та бородавок.

ПРИЧИНИ ПОЯВИ ПАПІЛОМ
ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ЗАРАЖЕННЯ ВПЛ
ПРИЧИНИ ПОЯВИ БОРОДАВОК
В ЧОМУ РІЗНИЦЯ ПАПІЛОМИ ТА БОРОДАВКИ
ЧОМУ ПАПІЛОМИ І БОРОДАВКИ НЕОБХІДНО ВИДАЛЯТИ
ПЕРЕВАГИ ВИДАЛЕННЯ ПАПІЛОМ І БОРОДАВОК ЛАЗЕРОМ
ПЕРІОД ВІДНОВЛЕННЯ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ
ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ПРОВЕДЕННЯ  ВИДАЛЕННЯ
ЦІНИ НА ЛАЗЕРНЕ ВИДАЛЕННЯ ПАПІЛОМ І БОРОДАВОК

ПРИЧИНИ ПОЯВИ  ПАПІЛОМ 

Папілома вірус

Причиною появи папілом на шкірі є вірус папіломи людини (ВПЛ). Науці відомо більше 150 типів ВПЛ, їх умовно поділяють на три групи:

 • Неонкогенні папіломавіруси — типи 1, 2, 3, 5;
 • Папіломавіруси низького онкогенного ризику (6, 11, 42, 43, 44);
 • Папіломавіруси високого онкогенного ризику (16, 18, 31, 33, 35, 39, 51 та ін).

«Віруси двох останніх груп можуть викликати розвиток злоякісних новоутворень

Залежно від типу ВПЛ папіломи поділяються на такі види: звичайні папіломи — вони ж вульгарні бородавки, ниткоподібні нарости, плоскі папіломи, гострі папіломи — вони ж кондиломи, підошовні бородавки, ювенільні бородавки і папіломати.

Найбільш поширені вульгарні, ниткоподібні та гострі папіломи.

 • Ниткоподібні форми папілом частіше зустрічаються у людей віку 40+ і локалізуються в областях з тонкою шкірою — на грудях, у пахвових западинах, на шиї та інших частинах тіла.

 • Вульгарні бородавки частіше «атакують» шкіру стопи, долонь, пальців рук і ніг, проте можуть з’являтися на будь-яких інших ділянках тіла. Часто рецидивують за умов зниження імунітету.

 • Кондиломи з’являються лише на слизових. Вони можуть вражати головку статевого члена, крайню плоть, піхву, малі статеві губи.

 • Підошовні бородавки з’являються на грубій шкірі стоп та на подушечках пальців ніг.

 • Папіломатоз — це генералізована форма захворювання, що проявляється утворенням наростів по всьому тілу.

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ЗАРАЖЕННЯ ВПЛ

Механізм передачі вірусу – контактний, джерелом зараження є хворий чи номінатор вірусу. ВПЛ може виділятися не тільки з розростань на шкірі, але й циркулювати у крові, слині та сечі. При цьому зараження може відбуватися чотирма основними шляхами:

 • контактно-побутовим шляхом;
 • статевим шляхом;
 • при пологах від матері до дитини (що може бути причиною ларингеального папіломатозу);
 • при аутоінокуляції (самозараження або розсіювання збудника з вже наявних вогнищ при розчісуванні, голінні, застосуванні жорсткої мочалки).

Ризик зараження ВПЛ зазвичай залежить від стану імунної системи організму людини, вірусного навантаження та наявності мікротравм та інших запалень на шкірі та слизових.

Навіть при зараженні вірусом ВПЛ папіломи на шкірі та слизових утворюються не завжди. Вірус локалізується у базальному шарі епітелію і може тривалий час перебувати у неактивному стані. Тільки за певних умов (ослаблення імунної системи, стреси, вплив несприятливих факторів навколишнього середовища) запускаються процеси його реплікації, що і призводить до проліферації клітин та появи новоутворень.

ПРИЧИНИ ПОЯВИ БОРОДАВОК

БородавкаЯк було сказано раніше, основною причиною появи бородавок на тілі людини є вірус папіломи людини (ВПЛ), який дуже поширений і відрізняється великою різноманітністю. Усього відомо понад сто п’ятдесяти типів ВПЛ, але до появи бородавок наводять лише деякі з них.

Фоном, що провокує зараження ВПЛ та розвиток новоутворень на шкірі людини служать такі фактори:

 • Ослаблений імунітет.
 • Хронічне захворювання.
 • Постійні стреси.
 • Неправильне харчування.
 • Ушкодження та захворювання шкірних покривів.

Причини появи бородавки«Вхідними воротами» для ВПЛ можуть бути мікротравми — ранки, садна і тріщини на шкірі. Тому спосіб передачі вірусу в організм людини може здійснюватися при торканні хворого або використанні з ним тих самих предметів – наприклад, клавіатури комп’ютера. Часто підхопити вірус можна у лазні, басейні чи спортзалі.

Ще одне джерело зараження – хворі тварини. Особливо ризикують працівники, котрі займаються обробкою м’яса чи риби – при зараженні найчастіше уражаються кисті їхніх рук, пальці і передпліччя.

Бородавки швидко ростуть і можуть поширюватися по шкірі. Якщо травмувати новоутворення, є ймовірність поширення та появи на шкірі нових форм. Крім того, при частій травматизації виникає постійна болючість в області бородавки, що може завдавати фізичного дискомфорту. Якщо займатися самолікуванням, на шкірі можуть залишитися рубці чи шрами. Крім того, при постійному травмуванні бородавки можуть озлокачуватися.

В ЧОМУ РІЗНИЦЯ ПАПІЛОМИ І БОРОДАВКИ

Незважаючи на безліч загальних ознак, бородавки та папіломи мають чимало відмінностей. Насамперед це – структура, щільність, розміри. До появи бородавок призводить активний ріст верхніх шарів дерми, спровокований вірусною інфекцією. А папіломи з’являються на вологих та теплих ділянках тіла, де утворюються складки шкіри. Найчастіше це обличчя (особливо навколо очей), шия, груди, зона пахв, область паху.

Найчастіше папіломи зустрічаються у молодих людей (25-30 років). Маленькі утворення можуть не завдавати дискомфорту, але, якщо папілома починає своє зростання, збільшення розміру нерідко супроводжується свербінням або печінням. Великі папіломи легко пошкодити навіть ненавмисно – а це може спровокувати кровотечу. Бородавки нерідко зникають самостійно, при цьому не доводиться докладати зусиль. З папіломами так не вийде – вони підуть тільки якщо їх видалити».

ЧОМУ ПАПІЛОМИ І БОРОДАВКИ НЕОБХІДНО ВИДАЛЯТЬ

Видалення папілом та бородавок рекомендовано не лише за естетичними показаннями, а й за медичними. Хоч вони і є доброякісними утвореннями, клітини в них можуть бути інфіковані вірусом папіломи, який буде поширюватися по тілу, провокуючи появу нових утворень.

Також папілома може бути наслідком розвитку в організмі передракового стану або прогресуючого онкологічного захворювання шкіри. Саме тому не варто видаляти папіломи самостійно – потрібен візит до фахівця. Якщо взагалі не лікувати таке утворення (особливо, коли вона розташована на травмонебезпечних ділянках – шиї, зоні декольте, талії), папілома може перерости в злоякісну, а також заподіяти іншу шкоду організму: перекривати дихальні шляхи, перешкоджати нормальному функціонуванню органів, зокрема – сечостатевої системи.

ПЕРЕВАГИ ВИДАЛЕННЯ ПАПІЛОМ І БОРОДАВОК ЛАЗЕРОМ

Процедура видалення папілом і бородавок лазером є однією з найпопулярніших і найсучасніших, оскільки це найефективніший метод видалення новоутворень без торкання здорових тканин. У нашому Косметологічному центрі O.L.Beauty ми використовуємо сучасний діодний лазер для видалення ноутворень Star Vein (Medicalaser). При дії якого не ушкоджуються навколишні тканини та поверхня шкіри. Це дозволяє повністю запобігти ризику появи рубців, опіків, шрамів, пігментації.

Чи є ймовірність, що папілома чи бородавка з’явиться знову?

Утворення буде видалено повністю. Але якщо в організмі папіломавірус знаходиться в активній фазі, завжди є ймовірність, що поряд або в іншому місці з’явиться нова папілома (або бородавка).

ПЕРІОД ВІДНОВЛЕННЯ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ

На місці віддаленої бородавки формується струп (кірочка), під якою проходять процеси епітелізації та загоєння тканин. Тому необхідно дотримуватися всіх рекомендацій дермакосметолога і правильно доглядати свою шкіру після лікування:

 • обробляти місце видалення розчином хлоргексидину, після чого змащувати «Пантестином» або «Бепантеном» 2-3 рази на день протягом 2-3 днів;
 • виключити зволоження поверхні водою протягом 1-3 днів;
 • уникати тривалих оклюзивних пов’язок (лейкопластир, товстий шар тонального крему та ін.) дбайливо, не травмуючи, зберігати «корочку», чекаючи її самостійного відторгнення;
 • після відторгнення «кірочки» протягом 2 місяців захищати місце видалення від сонячних променів (сонцезахисний крем із фактором захисту не менше 50 одиниць).

Дотримання цих простих, але важливих правил дозволить Вам досягти гарного естетичного результату загоєння.

ПРОТИПОКАЗАНИЯ ДО ПРОВЕДЕННЯ ВИДАЛЕННЯ ПАПІЛОМ І БОРОДАВОК

Лазерний метод видалення папілом та бородавок є безпечним, але при цьому мають низку обмежень. Протипоказаннями до проведення процедури видалення є:

 • запальні ураження шкіри в ділянці впливу,
 • загострення хронічних хвороб у пацієнта,
 • онкологічні захворювання або порушення згортання крові,
 • від видалення також рекомендується утриматися вагітним жінкам і матерям, що годують.

ЦІНИ НА ЛАЗЕРНЕ ВИДАЛЕННЯ ПАПІЛОМ І БОРОДАВОК

Видалення папіломи, складність 1 300 грн
Видалення папіломи, складність 2 400 грн
Видалення папіломи, складність 3 500 грн
Видалення папілом, від 2 до 5 шт  800 грн
Видалення папіломи, від 6 до 10 шт  1300 грн
Видалення папіломи, від 11 до 20 шт  1900 грн
Видалення бородавки, складність 1 450 грн
Видалення бородавки, складність 2 550 грн
Видалення бородавки, складність 3 750 грн
Видалення бородавок, 4-6 штук 1400 грн