Мезотерапія – сучасний метод омолодження та корекції естетичних дефектів. Який передбачає введення в глибокі шари шкіри мікродоз препаратів, а також їх комбінацій. Препарати вводяться безпосередньо у проблемні зони обличчя чи тіла, що виключає системний вплив на організм. Ін’єкційна мезотерапія є щадною процедурою. Вона проводиться амбулаторно та не потребує тривалого відновлення.
Мезотерапія є одним із найстаріших методів лікування. Ще в 4 столітті до н. Гіппократ використовував локальне внутрішньошкірне введення голок кактусу для зняття болів у суглобах. Мезотерапію застосовували для знеболювання, вводячи місцеві анестетики у сфері суглобових болів, невралгій тощо.
Сьогодні ця ін’єкційна методика по праву займає в естетичній медицині особливе місце, вважаючись однією з найефективніших нехерургічних методик (поряд із заповненням зморшок філерами, нитковим ліфтингом, біоревіталізацією та ботулінотерапією). Застосовується для:
- корекції фігури,
- омолодження обличчя та тіла,
- відновлення шкіри,
- лікування акне та пост акне
- усунення недоліків шкіри( гіперпігментація, купероз тощо)
- лікування алопеції
За допомогою мікроін’єкцій лікар здійснює введення біологічно активних речовин у поверхневі та середні шари шкіри на глибину 1,5–3,9 мм. В результаті виявляється лікувальна дія на ту чи іншу ділянку шкіри.
Лікувальний коктейль (набір різних препаратів, що підбирається в залежності від показань пацієнта) за допомогою спеціальних дуже тонких голок мікроскопічними дозами вводиться в середній шар шкіри. Здійснюється або обколювання потрібної зони або окремої ділянки, або введення препарату у певні точки.
Ефект від введення мезококтейлів залежить від індивідуальних особливостей шкіри, віку пацієнтки, досвіду лікаря. В естетичній медицині дуже багато залежить від обраного фахівця – він підбирає препарати, методики здійснює процедуру тим чи іншим способом. Щоб досягти максимальної результативності, рекомендується звертатися до професійних лікарів-косметологів!
ЗАДАЧІ МЕЗОТЕРАПІЇ
За допомогою мезотерапії зараз можна вирішувати широкий ряд естетичних проблем, наприклад, акне, целюліт, зморшки, розтяжки, пігментні плями, в’ялість шкіри. При акне можливі ін’єкції антибактеріальних, імуностимулюючих, протизапальних та зменшують секрецію шкірного сала речовин, а для усунення рубців застосовуються ін’єкції речовин, що стимулюють кровообіг та зменшують пігментацію.
Для боротьби з целюлітом і жировими відкладеннями існують комплекси, що посилюють розщеплення жиру в жирових клітинах (кофеїн, амінофілін), що стимулюють кровообіг у жировій тканині (вітаміни, йохімбін), що покращують відтік рідини з тканин, що розщеплюють фіброзні оболонки (колагену). Для стимуляції поновлення шкіри часто використовуються препарати на основі еластину, колагену, амінокислот, гіалуронової кислоти.
Не рекомендується проводити процедури пацієнтам, які приймають препарати, що впливають на згортання крові. Сеанс мезотерапії слід відкласти в період сильних фізичних навантажень, інтенсивних спортивних тренувань, менструації за деякий час до її початку та після закінчення.
КІЛЬКІСТЬ ПРОЦЕДУР
Рекомендується пройти курс терапії з 7-12 процедур в залежності від препарату чи комплексу препаратів та бажаного результата. Ефект зберігається тривалий час.
ЕФЕКТ ВІД ПРОЦЕДУРИ:
- покращення кольору обличчя,
- пружність шкіри,
- ліфтинг шкіри,
- ефективна боротьба з випадінням волосся
- струнка та красива фігура,
- позбавлення від целюліту та апельсинової корки
- усунення гіперпігментації
- боротьба з розтяжками та післяпологової в’ялості шкіри
РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ПЕРІОД
Сліди від уколів та почервоніння шкіри, можливі невеликі синці (проходить через 10-20 хвилин або легко маскується тональним засобом).
БОЛЬОВІ ВІДЧУТТЯ
Больові відчуття – ступінь залежить від набору препаратів та використання знеболювальних засобів. Перед проведенням процедури шкіра обробляється кремом, що анестезує. Більшість лікарів-косметологів вважають за краще робити ін’єкції вручну, оскільки цим способом можна повністю контролювати процес. Площа оброблюваної зони, кількість уколів та сеансів мезотерапії залежить від поставленої мети. Після проведення процедури шкіра обробляється антисептиком. Також на шкірні покриви наносяться креми та маски із заспокійливим ефектом.